Kategoria: Blog

Pieniądz i jego funkcje

pieniadzDla funkcjonowania gospodarki towarowo-pieniężnej warunkiem niezbędnym jest pieniądz. Pieniądz jest dziś praktycznie jedynym środkiem wymiany dóbr i usług, a jednocześnie – miernikiem ich wartości.Jaki zawód gwarantuje szybki i bez formalności kredyt?

Stack of polish zlotysPo tym, gdy na rynku kredytowym pojawiły się różnego rodzaju ulgi i kredyty preferencyjne, coraz popularniejsze stają się łagodniejsze i zmienione warunki uzyskiwania kredytu przez przedstawicieli poszczególnych zawodów. I choć banki nie ułatwiają im w widoczny sposób zdobycia pieniędzy, to nieco przychylniej patrzą na wszelkie formalności z tym związane i znacznie częściej biorą pod uwagę ewentualne wyjątki.Wzrost stóp procentowych a kredyty walutowe

Rada Polityki Pieniężnej zapowiedziała podniesienie stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego o 25 punktów bazowych. Decyzja ta odbije się w szczególności na kredytobiorcach spłacających zobowiązania w złotówkach jak i przezornych, oszczędzających i zarabiających na przechowywaniu pieniędzy w bankach. Co to jednak oznacza w praktyce?