Kredyty hipoteczne

Kredyt hipoteczny jest jednym z najpopularniejszych kredytów dzisiejszych czasów. Każdy przecież marzy o własnym mieszkaniu większym czy mniejszym. Jak to się mówi „ciasne, ale własne”.
Jednak rzadko kogo stać na kupno mieszkania bez brania kredytu hipotecznego. Kredyt na dom oferowany jest przez wszystkie znane nam banki jak i przez inne placówki finansowe ( na które musimy uważać, jeśli chodzi o oprocentowanie i czas kredytowania). Kredyt hipoteczny zobowiązuje nas do spłat rat przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat.
Musimy zatem podjąć właściwy wybór i wziąć taki kredyt, który nie unieruchomi nas finansowo na trzydzieści lub tez więcej lat. Co zatem pomoże nam wybrać dobry kredyt hipoteczny? Z pewnością  dobrym rozwiązaniem na sam początek będzie porównanie kredytów hipotecznych, które możemy przygotować sami, lub też sprawdzić w porównywarkach finansowych, które znajdziemy w Internecie.
Zestawienie kredytów na dom lub mieszkanie może przygotować nam przedstawiciel finansowy, który dokładnie przedstawi nam szczegóły kredytowania w poszczególnych bankach.
Przyjmijmy, że chcemy wziąć kredyt hipoteczny w wysokości 300.000 PLN na okres 30 lat ( gdzie wiek najstarszego kredytobiorcy będzie wynosić 35) i przedstawmy ową sytuacje w kilku bankach.
Najlepiej wyjdziemy na kredycie hipotecznym w banku PEKAO SA- miesięczna rata będzie nas wynosić około 1700 PLN przy oprocentowaniu rzeczywistym 5.85%.
Bank BOŚ proponuje równie ciekawą ofertę- również około 1700 PLN miesięcznie, gdzie oprocentowanie rzeczywiste wynosi 6%.
Najmniej korzystnym kredytem hipotecznym jest kredyt w MultiBanku, którego oprocentowanie wynosi prawie 9c%, przy czym miesięczna rata jest równa mniej więcej 2200 PLN.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *